В які міфи та стереотипи про МФО досі вірять позичальники

Сервіс позик під заставу часто діляться емоціями та розповідають про популярніші міфи, які стосуються мікрофінансових організацій що видають онлайн кредити на карту. Не дивлячись на те що жоден з них не має нічого спільного з реальністю, люди продовжують вірити в них та розповсюджувати свої домисли.

З другого боку ми маємо визнати, що міфи про мікрофінансові організації (МФО) та кредити онлайн на картку з’явилися невипадково: в першу чергу цьому сприяла репутація, яка була підірвана недобросовісними учасниками ринку в період його формування та розвитку.

МФО працюють напівлегально

На жаль, не всі жителі України знають та розуміють, що мікрофінансові організації працюють в рамках правового поля та згідно чинного законодавства. Є конкретний документ, що регулює діяльність ринку мікрофінансування. Так що ви можете без перешкод та побоювань подати заявку і отримати кредит готiвкою онлайн.

Легітимність діяльності мікрофінансових організацій визначається знаходженням у відповідному реєстрі Центрального Банку, а також наявністю спеціального свідоцтва, яке надає право на здійснення мікрофінансової діяльності. Кожна мікрофінансова організація регулярно звітує про свою діяльність та її окремі напрямки перед контролюючим органом. Щоб не втратити статус мікрофінансової організації, МФО зобов’язані скрупульозно стежити за достовірністю наданої інформації, відповідністю базовим вимогам і якістю послуг, дотримуватися порядку і умов надання позик населенню.

В МФО завищені, нечесні ставки

Насправді це питання знаходиться під контролем регулятора. Регулятор розраховує і публікує середньоринкове значення повної вартості позики для МФО, перевищувати яку більше ніж на одну третину мікрофінансова організація не має права.

Цей же закон встановлює порядок розміщення інформації про відсоткову ставку по кредиту та розмір переплати в гривнях: як і банки, МФО зобов’язані вказувати значення ПВК (повну вартість кредиту) на першій сторінці договору позики на спеціально відведеному місці. Таким чином позичальник отримує зрозумілу і повну інформацію про ставку по позиці та знає розмір переплати в гривнях. Звертаємо увагу, що така ж інформація надається онлайн-калькулятором більшості кредиторів.

Варто розуміти, що ставка за позиками в мікрофінансових організаціях дійсно вища, ніж у банках, але це пов’язано зі специфікою діяльності. По-перше, спрощена система видачі позик – в більш стислі терміни і за мінімальним списком документів. По-друге, більш високі ризики, адже позики можуть отримати навіть ті, у кого кредитна історія зіпсована.

Послугами МФО користуються тільки ті, у кого безвихідна ситуація

Як показує практика, мікропозиками користуються не тільки в крайніх випадках. Згідно з результатами досліджень, позичальники мікрофінансових організацій, в числі яких і представники малого бізнесу, цінують в МФО швидкість отримання грошових коштів, відсутність необхідності збирати пакет документів і різних довідок, низьку ймовірність відмови і можливість дострокового погашення позики. Згідно з опитуванням, найбільш популярними цілями для отримання позик є ремонт квартири або автомобіля, розвиток бізнесу і купівля різних речей.

Коли брати кредит в МФО може бути небезпечно

Мікрофінансові організації прирівнюють майже до нового зла. По телевізору показують сюжети про те, як у громадян забирають квартири або обманюють їх різними способами. У багатьох країнах світу регулятори борються недобросовісними кредиторами. Щоб не попадати в неприємні ситуації, слід пам’ятати лише про кілька моментів. Уважно читайте умови договору Це головна причина проблем. Іноді позичальники хочуть швидше отримати гроші, іноді їх кваплять. Співробітник МФО може не розписувати…

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 81 = 89