Коли брати кредит в МФО може бути небезпечно

Мікрофінансові організації прирівнюють майже до нового зла. По телевізору показують сюжети про те, як у громадян забирають квартири або обманюють їх різними способами. У багатьох країнах світу регулятори борються недобросовісними кредиторами. Щоб не попадати в неприємні ситуації, слід пам’ятати лише про кілька моментів.

Уважно читайте умови договору

Це головна причина проблем. Іноді позичальники хочуть швидше отримати гроші, іноді їх кваплять. Співробітник МФО може не розписувати всі умови, але спеціально робить акцент на перевагах.

Не поспішайте. Краще заздалегідь ознайомтеся з умовами кредитування на офіційному сайті мікрокредитної організації. Якщо у вас є питання – задайте їх фахівцеві або незалежному експерту. Перед підписанням договору обов’язково прочитайте його. Не дозволяйте в останній момент підкласти туди додаткові листи, які ви не вивчили.

Чи можуть забрати єдине житло в якості погашення боргу?

Якщо житлове приміщення — предмет застави за споживчим (не цільовим) кредитом, то звернути стягнення на нього вкрай проблематично. До того ж зазначимо, що в Україні мікрофінансові організації працюють з мінімальними розмірами онлайн кредиту. Позика в 15000 гривень не може бути рівноцінною з житлом.

Зарані продумайте план повернення грошей

Перш ніж підписувати кредитний договір, тверезо оцініть можливість повернути взяті в рамках швидкого кредиту онлайн на карту кошти. Чи є у вас постійні джерела доходу? Чи достатньо їх для повернення боргу? Залишаться у вас гроші на життя? Що ви будете робити і куди звертатися, якщо грошей немає, але потрібно вносити черговий платіж? Не покладайтеся на удачу. Не можете повернути гроші – не беріть їх у борг, а тим більше під високий відсоток.

Подушка безпеки

У вас є резервний фонд на випадок, якщо з якоїсь причини джерела доходів не буде? Часто трапляються непередбачувані обставини. Експерти рекомендують відкладати на “подушку безпеки” приблизно 10 доходу. Резервний фонд, вклад у банку, цінні папери та інші активи — хороша гарантія того, що ви зможете розплатитися з МФО. З іншого боку, можливо, якби він у вас був, то взагалі не треба було б звертатися за кредитом.

У вас в планах іпотека

Кредит онлайн без відмови в кредитній історії – не найкраща стратегія у випадку, якщо в перспективі ви плануєте взяти великий кредит в банку. Банки при видачі великих позик, особливо іпотечних, дивляться, чи є у позичальника позики в МФО. Це може говорити про те, що платіжна дисципліна у нього не на висоті. Іноді наявність позик МФО може бути причиною для відмови банку, хоча кредитна організація вам цю причину не озвучить.

Кредит потрібен на великий термін

Припустимо, зайняти в МФО на досить короткий термін — від кількох днів до місяця, — і то, якщо ви впевнені, що зможете закрити заборгованість, розумне рішення. Але якщо брати кредит на більш довгий термін, підсумкова переплата може бути божевільною. Не забувайте, що МФО вказують ставку кредиту за день.

В минулому у вас були проблеми з кредиторами

МФО видають позики на невеликі суми, але за рахунок прострочення вони перетворюються в великі суми. Якщо ви допускали прострочення платежу, краще не ризикувати і не брати новий кредит. Ризикуєте ще більше зіпсувати кредитну історію і створити нові проблеми.

В які міфи та стереотипи про МФО досі вірять позичальники

Сервіс позик під заставу часто діляться емоціями та розповідають про популярніші міфи, які стосуються мікрофінансових організацій що видають онлайн кредити на карту. Не дивлячись на те що жоден з них не має нічого спільного з реальністю, люди продовжують вірити в них та розповсюджувати свої домисли. З другого боку ми маємо визнати, що міфи про мікрофінансові організації (МФО) та кредити онлайн на картку з’явилися невипадково: в…

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

86 − 77 =